Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 14 sierpnia 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2020-07-24 • Akcja humanitarna dla Ukrainy

Od czerwca Ukraina dotknięta jest gwałtownym załamaniem pogody. Ulewne deszcze i silne podmuchy wiatrów spowodowały, że w kraju ogłoszono stan klęski żywiołowej. Strażacy ochotnicy z całej gminy Brusy szybko odpowiedzieli na apel Konsulatu Generalnego Ukrainy w Gdańsku o pomoc i wsparli potrzebujących.

Trudna sytuacja na Ukrainie dotyczy szczególnie obwodów: Iwanofrankowskiego, Czerniowieckiego, Lwowskiego i Tarnopolskiego. Zniszczeniami objętych jest aż 349 miejscowości. Wskutek szkodliwych warunków pogodowych uszkodzonych zostało 14,5 tys. budynków w tym szpitale, domy mieszkalne i inne budynki o charakterze socjalnym, a także infrastruktura komunalna. Niestety nie obyło się bez ofiar śmiertelnych. Służby na Ukrainie pracują i pomagają mieszkańcom bez wytchnienia.

Chcąc wspomóc tamtejszą ludność strażacy z gminy Brusy zorganizowali zbiórkę pieniędzy. Fundusze przeznaczyli na zakup trwałej i długoterminowej żywności. Z własnych datków, diet strażackich oraz indywidualnych wpłat mieszkańców zebrano niespełna 11,5 tys. zł. Pomoc okazali strażacy z Brus, Leśna, Czyczków, Kosobud, Czarnowa, Małych Chełmów, Czapiewic, Lubni, Męcikału i Zalesia. OSP Brusy pozyskała również pomoc od lokalnych firm. Swoje produkty przekazało przedsiębiorstwo EvraFish i Fungopol z Brus.

Prośba o wsparcie dotarła do bruskich strażaków za pośrednictwem Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP i Marszałka Województwa Pomorskiego. Wczoraj (24.07) strażacy ochotnicy z Brus, na czele z komendantem gminnym ochrony przeciwpożarowej w Brusach i zarazem prezesem OSP Brusy Januszem Szmaglikiem, przygotowali do transportu zakupioną i pozyskaną żywność. Ta trafiła do Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Pruszczu Gdańskim i dalej transportowana jest do potrzebujących na Ukrainie.

 

Inf. i fot. UM Brusy.


 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!