Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 10 sierpnia 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2007-08-06 • X Jubileuszowe Pieczenie Chleba w Widnie

W sobotę, 4 sierpnia br. odbyło się X jubileuszowe Pieczenie Chleba w Widnie. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród mieszkańców jak i licznie przybywających turystów.
Każdy z uczestników festynu miał okazję skosztować chleba i bułek wyrabianych a następnie wypiekanych według tradycyjnych, naturalnych receptur przez mieszkankę Widna, panią Agnieszkę Werra. Kromka swojskiego chleba smakuje oczywiście najlepiej z kaszubskim smalcem (takim z jabłuszkiem, cebulką i majerankiem)! Do tego obowiązkowo – ogórek kiszony. Smakoszów takiego jedzenia nie brakowało. Uczestnicy festynu mogli zakupić gorące pieczywo prosto z tradycyjnego pieca chlebowego.
Konsumpcja nie była jednak jedyną atrakcją w Widnie. Organizatorzy zaplanowali liczne konkursy i zabawy na świeżym powietrzu zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Dzieci rywalizowały w takich konkurencjach jak: rzut ringiem do celu, skakanie na skakance oraz przeciąganie liny. Kobiety mogły wziąć udział w wyścigach w workach, a także wspólnie z mężczyznami w przeciąganiu liny. Najlepszą zawodniczką w wyścigach w workach okazała się pani Małgorzata Krzyżańska, zaś w drugiej konkurencji wygrała drużyna mężczyzn „Kaszubi z Brus”. Sztandarową konkurencją festynu chlebowego było cięcie drewna na czas. W tym roku najlepszymi zawodnikami w tej konkurencji okazali się pan Grzegorz Leszczyński i pan Jacek Wardyn.
Niewątpliwą atrakcją tego popołudnia były również rozgrywane mecze piłki nożnej. Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna Petarda Głuche, drugie Kowalstwo Artystyczne z Brus, trzecie Warka Widno, a czwarte drużyna z Małych Chełmów.
Wieczorem odbyła się zabawa taneczna na świeżym powietrzu, a do tańca przygrywał zespół „Energia” z Trójmiasta.

Uchwycone w obiektywie:

cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!