Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 16 grudnia 2019r.
Inwestycje realizowane na terenie Gminy Brusy Napisz do nas!
powrót

2015-10-29 • Przebudowa ulicy Głównej i Leśnej w Zalesiu

30 września br. Gmina Brusy zakończyła realizację projektu pn.: "Przebudowa ul. Głównej i Leśnej w miejscowości Zalesie stanowiących drogę gminną nr 206006G” współfinansowanego w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg lokalnych – etap II Bezpieczeństwo - Dostępność – Rozwój. Łączna wartość zadania wyniosła nieco ponad 2,5 mln zł , z czego niespełna 1,3 mln zł Gmina pozyskała z budżetu państwa. Wniosek złożony przez Gminę Brusy uzyskał najwyższą punktację spośród z 63 złożonych z terenu województwa pomorskiego i w konsekwencji znalazł się na pierwszym miejscu listy zadań zakwalifikowanych do finansowania. Wsparciem objętych zostało 13 wniosków.


27 lutego br. Burmistrz Brus Witold Ossowski podpisał umowę o dofinansowanie inwestycji, natomiast wykonawca firma Usługi Transportowe, Ziemne, Melioracyjne i Ogólnobudowlane Henryk Czarnowski z Kalisza przejął plac budowy 30 kwietnia br. W ramach zadania wybudowana została kanalizacja deszczowa wraz z zbiornikiem retencyjnym oraz droga asfaltowa o szerokości 5 m i o łącznej długości 1,5 km wraz z chodnikiem po jednej stronie i ścieżką rowerową po drugiej stronie ulicy. To jeden z głównych ciągów komunikacyjnych w miejscowości, prowadzący od drogi wojewódzkiej nr 235 w kierunku Leśna.


28 października br. odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanych ulic.


Przypominamy, że jest to już 4 zadanie realizowane w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Wcześniej wybudowano ulice: Karnowskiego w Brusach (2009r.), Targową, Młyńską, Ogrodową i Armii Krajowej w Brusach (2013r.) oraz ulice Nad Brdą i 3-go Maja w Męcikale (2014r.).
Tak postępowały prace nad przebudową ulic Głównej i Leśnej:

Ulica Główna przed budową.
Ulica Główna przed budową.
Budowa zbiornika retencyjnego
Budowa zbiornika retencyjnego
Widok z ulicy Głównej na drogę wojewódzką nr. 235
Widok z ulicy Głównej na drogę wojewódzką nr. 235
Wylanie pierwszej warstwy asfaltu
Wylanie pierwszej warstwy asfaltu

Od lewej: Poseł na Sejm RP Stanisław Lamczyk, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Brusach Beata Zblewska, Burmistrz Brus Witold Ossowski, Radny Sołectwa Zalesie Adam Bartkowski, Sołtys Zalesia Piotr Szulc.

cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!