Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 3 sierpnia 2020r.
News Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-10-16 • Rowerem z Brus do Zalesia. Rusza budowa ścieżki rowerowej.


Powstanie ścieżka rowerowa z Brus do miejscowości Zalesie. Burmistrz Brus Witold Ossowski podpisał 15 października umowę z wykonawcą ścieżki firmą COLAS Polska sp. z o.o. z Palędzia. Trakt ma powstać do połowy przyszłego roku.

Zadanie obejmuje budowę dwukierunkowej ścieżki rowerowej przy drodze wojewódzkiej 235 Chojnice-Korne, długości 2,8km i szerokości 2,5m. Wybudowana ścieżka zapewni poprawę płynności oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym na tej trasie.

Całkowity koszt inwestycji to niespełna 1,4 mln zł. Gmina Brusy pozyskała dofinansowanie na realizację zadania w zakresie działania: „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” w ramach Priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej” objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze” z wyłączeniem projektów grantowych. Kwota dofinansowania to 300 tys. zł.

Przedsięwzięcie to spójnie łączy się z innymi zadaniami Gminy Brusy. Mowa tu m.in. o zaplanowanej budowie drogi gminnej Zalesie – Lubnia. Na dofinansowanie tej inwestycji z Funduszu Dróg Samorządowych Burmistrz Witold Ossowski podpisał umowę z Wojewodą Pomorskim Dariuszem Drelichem w minionym tygodniu, 8 października (klik). Inwestycje te mają też szczególne znaczenie dla kompleksowego rozwoju tego rejonu gminy, bowiem łączą się z partnerskim projektem realizowanym z Powiatem Chojnickim dot. dalszej przebudowy drogi w Lubni w kierunku Wiela i dalej z inwestycją realizowaną przez Powiat Kościerski czyli budową drogi z Wiela w kierunku Lubni do granicy powiatów.

 
 

Inf. i fot. UM Brusy.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!