Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 25 czerwca 2019r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2008-05-19 • Bryczką przez Polskę - podróżnicy z Niemiec w Klubie Jeździeckim „Calimero” w Małych Chełmach.

15 maja br. do Klubu Jeździeckiego „Calimero” p. Rene Patricka Burakowskiego w Małych Chełmach trafiła para Niemców: 65 letni emerytowany rolnik – Friedrich Pohlmann i jego bratanica – Heike Thomsen, którzy podróżują od kilku dni bryczką. Mieszkają we Frencburgu, a swoją podróż rozpoczęli w niemieckiej miejscowości Borken, tuż przy granicy polsko – niemieckiej. Celem ich podróży jest przemierzenie całej Polski, od granicy zachodniej po wschodnią.

W drodze są od 5 maja br. Podróżują ze specjalnymi karteczkami w języku polskim i niemieckim, które pomagają im w porozumiewaniu z Polakami. Jak sami mówią, podróż jest ciężka i nie zawsze jest gdzie przenocować. Często przychodzi im spać na świeżym powietrzu pod własną bryczką. Zdarza się im jednak trafić na gospodarzy, takich jak p. Rene Burakowski, którzy przyjmują ich z wyjątkową życzliwością i gościnnością.

Podróżnicy już nie raz robili sobie konne wycieczki – najpierw krótsze – do 200 km, a potem przez całe Niemcy. Wtedy narodziła się idea, aby zwiedzić całą Polskę. Pan Friedrich ceni sobie bowiem polską gościnność i wyjątkowe polskie krajobrazy. Czas emerytury pozwolił mu na zrealizowanie swoich marzeń. Zawsze był miłośnikiem koni i powożenia, a jako rolnikowi bardzo bliska była mu przyroda.

W Małych Chełmach podróżnicy pozostaną do 16 maja – stamtąd wyruszą do Skarszew, a potem przez Tczew do Elbląga. Dziennie przemierzają od 30 do 50 km.

Podróżnicy wskazują pokonaną trasę i drogi, jakie pozostały im jeszcze do przemierzenia.
Podróżnicy wskazują pokonaną trasę i drogi, jakie pozostały im jeszcze do przemierzenia.


Kartki pomagają porozumiewać się z napotkanymi ludźmi.
Kartki pomagają porozumiewać się z napotkanymi ludźmi.

Bryczka będąca środkiem lokomocji, a czasami - miejscem noclegu.
Bryczka będąca środkiem lokomocji, a czasami - miejscem noclegu.

Podróżnicy z końmi i właścicielem klubu jeździeckiego
Podróżnicy z końmi i właścicielem klubu jeździeckiego "Calimero" p. Rene Burakowskim.

cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!