Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 4 lipca 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-10-08 • Gmina Brusy rozbudowuje infrastrukturę drogową

Burmistrz Brus Witold Ossowski podpisał dziś z Wojewodą Pomorskim Dariuszem Drelichem umowy na dofinansowanie budowy dwóch kolejnych dróg w gminie Brusy. Z Funduszu Dróg Samorządowych do Gminy Brusy trafią 2.119.975 zł. Podpisanie umów odbyło się w Starostwie Powiatowym w Chojnicach.

Szczegółowo mowa tu o drodze gminnej z Zalesia do Lubni oraz ulicy Słonecznej w Zalesiu. Pierwsza z tras liczy ok. 1,2 km. W całości pokryta zostanie asfaltem, w terenie zabudowanym powstanie jezdnia szerokości 6 m, poza terenem zabudowanym szerokości 5,5 m.  Na całej długości trasy wybudowany zostanie prawostronny ciąg z kostki betonowej dla pieszych i rowerzystów. W ramach zadania zaplanowano też m.in. budowę odwodnienia, przebudowę skrzyżowania z drogą wojewódzką i drogą gminną i budowę przejazdu kolejowego klasy D. Łączny koszt budowy drogi z Zalesia do Lubni wyniesie 3.654.500 zł, w tym dofinansowanie z budżetu państwa 1.827.250 zł.

Inwestycja dot. ul. Słonecznej w Zalesiu obejmuje: budowę jezdni z kostki betonowej o szerokości 5 m i długości 420 m, wykonanie odwodnienia i przebudowę czterech skrzyżowań znajdujących się przy ulicy. Łączny koszt tego zadania to 585.450 zł. Pozyskane dofinansowanie z budżetu państwa pokryje 292.725 zł.

Warto dodać, że Gmina Brusy złożyła wnioski o dofinansowanie budowy kolejnych dróg w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, w tym budowy ulic Osiedla Słonecznego w Brusach.

Inf. UM Brusy.

Fot. UM Czersk, M. Rytlewski.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!