Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 5 lipca 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-11-08 • Uroczystość przekazania sztandaru Szkole Podstawowej w Lubni - aktualizacja

Od 7 listopada br. Szkoła Podstawowa im. Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski” w Lubni posiada sztandar. To ważny symbol, który szkoła dumnie może prezentować na wielu uroczystościach w regionie, szczególnie tych związanych z pamięcią o Gryfie Pomorskim i jego bohaterach. 

Uroczystość nadania sztandaru rozpoczęła msza św., pod przewodnictwem księdza Tomasza Szmaglika oraz księdza proboszcza Jana Flaczyńskiego, który wygłosił też okolicznościowe kazanie i poświęcił sztandar. Druga część wydarzenia miała miejsce w budynku szkoły w Lubni. Burmistrz Brus Witold Ossowski wręczył na ręce dyrektor szkoły Wioletty Ryduchowskiej akt nadania sztandaru szkole. Sztandar zaś w imieniu rodziców przekazała pani dyrektor przewodnicząca Rady Rodziców Iwona Drozdowska – Dułak. Dyrektor z kolei przekazała go uczniom, którzy złożyli uroczyste ślubowanie.

Sztandar powstał z inicjatywy społeczności uczniowskiej, nauczycieli i Rady Rodziców szkoły w Lubni. Jego wykonanie było możliwe dzięki fundatorom – lokalnym instytucjom, firmom i osobom prywatnym. Inicjatywę od początku wspierał też burmistrz Brus, który podczas uroczystości gratulował inicjatorom nowego symbolu szkoły: Niech ten sztandar Was prowadzi i jednoczy. To także duże zobowiązanie dla Szkoły, aby odkrywać i propagować historię Gryfa Pomorskiego. Jako Samorząd jesteśmy dumni, że mamy taką Szkołę w swojej gminie. – mówił burmistrz. Gratulacje, spośród licznie przybyłych gości, w imieniu własnym oraz Pomorskiego Kuratora Oświaty Małgorzaty Bielang, złożyła także dyrektor delegatury w Kościerzynie Joanna Sawczyn.

Należy dodać, że projekt sztandaru, na prośbę inicjatorów, wykonał w czynie społecznym nauczyciel szkoły pan Marek Blech. Wykonawstwem zajęła się pani Zdzisława Gulgowska z Piec. Uroczystość dopełnił występ uczniów Szkoły Podstawowej w Lubni, który miał charakter patriotyczny, w związku ze zbliżającą się 101. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

FOTOGALERIA


 

Inf. i fot. UM Brusy.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!