Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 9 lipca 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-11-15 • Czyczkowy dla Niepodległej – obchody święta odzyskania niepodległości i 660. rocznica powstania Czyczków

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości. Mieszkańcy Czyczków obchodzili rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę w niedzielę, 10 listopada br.

Do wspólnego świętowania uroczystości związanych z wydarzeniem zaprosili: dyrektor Szkoły Podstawowej im. bł. ks. J. Jankowskiego Krystyna Teca, prezes OSP Henryk Januszewski i sołtys wsi Czyczkowy Bernadeta Niebrzydowska. Goście dopisali, bowiem sala świetlicy wiejskiej w Czyczkowach wypełniona była po brzegi.

Z okazji obchodów Święta Niepodległości i Jubileuszu Czyczków, dzieci z grup przedszkolnych pod czujnym okiem swoich opiekunek: Eweliny Krasinkiewicz, Moniki Rożek i Katarzyny Główczewskiej, przygotowały i zaprezentowały montaż słowno-muzyczny pn. "Maluchy dla Niepodległej". Historię Czyczków natomiast przedstawiła młodzież, którą przygotowała Alina Spierewka. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji, poznanie symboli narodowych naszego kraju, kultywowanie przywiązania do swojej Małej Ojczyzny. Podczas występów na scenie nie zabrakło krakowiaka, który wykonała para tańca narodowego z Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - uczniowie  Szkoły Podstawowej im. bł. ks. J. Jankowskiego w Czyczkowach – Marcelina i Igor z klasy I, których instruktorem tańca jest pani Katarzyna Kamrowska.

Ważnym elementem wydarzenia było wspólne odśpiewanie hymnu Polski. Ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, jak każdy patriota. – mówią organizatorzy uroczystości. 

 

Inf. i fot. Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!