Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 5 lipca 2020r.
Informacje ze szkół z terenu Miasta i Gminy Brusy Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-11-14 • Spektakl Kasieńka i zabawy w Jumpcity

22 października 2019r. grupa uczniów z klasy VIa, VIb, VII i VIII wybrała się na spektakl ,,Kasieńka’’ do Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku. 

Spektakl ,,Kasieńka” jest adaptacją debiutanckiej powieści "The Weight of Water" Sarah Crossan, za którą zdobyła wiele nagród w różnych krajach.
Dwunastoletnia Kasieńka wyrusza z mamą z Gdańska do Coventry w Wielkiej Brytanii w poszukiwaniu ojca, który wyjechał tam do pracy i słuch po nim zaginął. Trafia do nowej szkoły, gdzie z powodu słabszej znajomości języka wszyscy traktują ją jak gorszą. "Kasieńka" to uniwersalna opowieść o walce o siebie wbrew rzeczywistości, o akceptowaniu trudnych prawd i ich przezwyciężaniu. O uprzedzeniach, przyjaźni, pierwszej miłości i sile, jaką może dać odkrywanie i realizacja własnych pasji. Proces dojrzewania dziewczynki ukazano na przykładzie jej szkolnych relacji, gdzie jest miejsce na pierwsze miłosne fascynacje, pocałunki czy na ukazanie problemów z nawiązaniem kontaktu z rówieśnikami i konfliktu z Clair, szkolną gwiazdą, która na wiele sposobów uprzykrza Kasieńce życie, bo ta jest nowa, inna i słabsza. Dziewczynka musi zmierzyć się także m.in. z prawdą o ojcu i jego obecnym życiu czy depresją matki.

Po spektaklu uczniowie mogli dowiedzieć się jak wygląda praca aktorów oraz innych osób pracujących nad przedstawieniem, jak przebiegały prace nad realizacją spektaklu oraz podzielić się pierwszymi wrażeniami po obejrzeniu teatru cieni, jak również wziąć udział w dyskusji o tolerancji, poczuciu wyobcowania oraz relacjach rówieśniczych.

Następnie udaliśmy się na wyjątkową lekcję wychowania fizycznego do Parku Trampolin Jumpcity. Uczniowie rozwijali swoją koordynację i ogólną sprawność ruchową pod czujnych okiem trenerów prowadzących zajęcia i udzielających wskazówek jak wykonywać ćwiczenia, salta, skoki i inne  akrobacje. Basen z gąbkami, arena z koszami do ćwiczenia wsadów, ścieżki akrobatyczne, trampoliny sportowe czy arena dodgeball przeznaczona do gry w zbijaka to atrakcje, które pozwoliły na wspólne aktywne i miłe spędzenie czasu z rówieśnikami. Po  2 godzinnych  ćwiczeniach, dużej ilości spalonych kalorii przyszedł czas na posiłek a następnie powrót do domu.  Opiekunami wycieczki były: p. Iwona Burżacka, p. Sylwia Chełmowska-Malich, p. Ewelina Mikołajczyk.

 

Opracowanie: Szkoła Podstawowa im. TOW Gryf Pomorski w Lubni.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!