Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 3 sierpnia 2020r.
Informacje ze szkół z terenu Miasta i Gminy Brusy Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-11-15 • Apel z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę W Szkole Podstawowej nr 1 im Jana Pawła II w Brusach

W piątek 8 listopada 2019 r. odbył się apel z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Po wprowadzeniu sztandaru zebrani nauczyciele oraz uczniowie o godzinie 11:11 odśpiewali Hymn Polski. Dalszą częścią uroczystości było przedstawienie wykonane przez uczniów pod kierunkiem Michała Leszczyńskiego. W tym roku nasza refleksja koncentrowała się na naszym stosunku do niepodległości i wydarzeń z przeszłości. Często nie doceniamy ofiary jaką ponieśli nasi przodkowie wydając krzywdzące osądy. Celem inscenizacji było uwrażliwienie, że nasza historia i kultura jest zbudowana na nie tylko radosnych zwycięstwach, ale tragediach zwykłych – często młodych - ludzi.  Piękną oprawę muzyczną zawdzięczaliśmy „Dźwiękoludkom”  prowadzonym przez Marcina Stoltmanna oraz przedszkolakom, które zaśpiewały „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Ogłoszono również wyniki konkursu przeprowadzonego w klasach 0-III „Polak Mały”. Uczniowie naszej szkoły wykazali się postawą patriotyczną ubierając się w biało-czerwone stroje, przypięli kotyliony i z powagą podeszli do tak ważnego dla nas święta.

Całość uroczystości wieńczyło przemówienie p. Reginy Elszkowskiej, która zaakcentowała konieczność pamiętania o naszych przodkach.

Po głównej części uroczystości odbyła się II edycja szkolnego konkursu „Kocham Cię Polsko!”, który poprowadził Paweł Ossowski.  Założeniem konkursu jest integracja pokoleniowa oraz popularyzacja historii naszego kraju. Dlatego też rywalizowali uczniowie klas IV-VIII w trzech konkurencjach „Krzesełko”,  „Bomba” oraz „Zagraj to!” – w tym ostatnim musieli wykazać się umiejętnościami aktorskimi i zagrać podane sceny z historii Polski. Po zakończonym konkursie – uczniowie otrzymali nagrody główne oraz pocieszenia.

Piątek 8 listopada dostarczył naszej społeczności zadumy i refleksji. Tego dnia byliśmy jednością jeszcze bardziej niż zwykle.


Opracowanie: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Brusach.

 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!