Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 27 stycznia 2020r.
Informacje ze szkół z terenu Miasta i Gminy Brusy Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-11-27 • Dzień Głośnego Czytania

W Szkole Podstawowej w Leśnie w ramach akcji "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków" odbyły się obchody Dnia Głośnego Czytania. Akcję poprzedziła bardzo entuzjastycznie przyjęta inicjatywa zbierania podpisów i naklejek w Dzienniczku Postępów Czytania za codziennie czytanie w domu przez uczniów klas I-III. W trakcie obchodów najwytrwalsi czytelnicy wzięli udział w losowaniu nagród za sumienne czytanie - misia Słodziaka, a pozostali uczniowie otrzymali tematyczne zakładki do książek. Czytelnictwo promowały uczennice klasy VII (Julia Krzoska, Katarzyna Lemańczyk, Julia Trzebiatowska, Emilia Szymlek), które pięknie interpretowały głosowo historie z książki Renaty Piątkowskiej pt. "Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany. Gang Słodziaków". Akcja odbyła się w pięknej scenerii Magicznego Drzewa Słodziaków wykonanego ręcznie przez uczniów naszej szkoły oraz książkowych jeży i plakatu skonstruowanego przez uczennicę Darię Czapiewską. 

Czytanie pełni wiele ważnych funkcji w naszym życiu, pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Pamiętajmy o codziennym czytaniu dzieciom i zachęcajmy do tej wartościowej czynności, by mieć realny wpływ na prawidłowy rozwój ich osobowości.

Akcję koordynowała nauczycielka biblioteki p.Ewelina Mikołajczyk, opiekun SU p.Iwona Burżacka oraz panie od zajęć plastyczno-kreatywnych: p.Jolanta Orzłowska i p.Paulina Szymlek. 

Opracowanie: Szkoła Podstawowa im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Leśnie.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!