Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 27 stycznia 2020r.
Informacje ze szkół z terenu Miasta i Gminy Brusy Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-12-02 • "Gang Słodziaków u przedszkolaków" w SP w Lubni

Co roku 25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Nie jest to przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

Święto jest bardzo sympatyczne i coraz powszechniej obchodzone na całym świecie. Pamiętały o nim również przedszkolaki oraz aktyw biblioteczny klas VIII SP im. TOW "Gryf Pomorski" w Lubni. Młodzież przebrana w stroje pluszowych zwierząt postanowiła umilić  najmłodszym czas. Dzieci przebrane w piżamki, przyniosły tego dnia swoje ulubione maskotki. Oczywiście oprócz pluszowych miśków, nie zabrakło również bardzo popularnych i lubianych przez najmłodszych "słodziaków". Przedszkolaki chętnie wysłuchały jednej z przygód "Gangu Słodziaków. Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany" pt. "Wielki koncert". Miały również okazję zapoznać się z całym "gangiem" pluszowych przytulanek.

W akcji czytelniczej brały udział: Julia Trawicka, Milena Dorau, Natalia Daszkowska, Marta Szczepańska i Emilia Motylewska wraz z nauczycielem bibliotekarzem p. Justyną Górską.

Opracowanie: Szkoła Podstawowa im. TOW Gryf Pomorski w Lubni.

 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!