Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 13 sierpnia 2020r.
Informacje ze szkół z terenu Miasta i Gminy Brusy Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2020-01-09 • Jasełka w Szkole Podstawowej im. Księdza Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach..

W środę, 18 grudnia, w szkole w Kosobudach odbyło się wyjątkowe spotkanie dla wszystkich uczniów oraz dzieci z oddziału przedszkolnego i punktu przedszkolnego naszej szkoły. Organizatorami przedświątecznego wspólnego kolędowania byli uczniowie klasy szóstej, trzeciej i oddziału przedszkolnego pod opieką nauczycieli Adama Cupy, Ireny Piekarskiej i Barbary Bohdan. O godzinie 10,35 wszyscy zebrali się na Sali gimnastycznej  i  z zaciekawieniem obejrzeli inscenizację pt. „Jeden -Zero –  dla Nieba”  w wykonaniu uczniów klasy szóstej . Widzowie z zapartym tchem oglądali potyczki piekła z niebem . Uczniowie wykazali się zdolnościami aktorskimi. Najwięcej emocji wzbudziła gra Huberta Ossowskiego, który wcielił się w rolę Archanioła, oraz Martyny Werochowskiej – odtwarzającej rolę Lucyfera. Inscenizacja zawierająca ponadczasowe przesłanie zwycięstwa dobra nad złem pobudziła do refleksji i zadumy. Dodatkowo napięcie i dynamikę akcji tworzyły : muzyka i gra świateł. Spektakl w wykonaniu uczniów klasy szóstej bardzo spodobał się publiczności. Wszyscy oglądali go w skupieniu i nagrodzili gromkimi brawami. Następnie przed publicznością zaprezentowały się dzieci z oddziału przedszkolnego w pastorałce  połączonej z improwizacją ruchową do muzyki.

Na zakończenie wystąpili uczniowie klasy trzeciej z tradycyjnym przedstawieniem jasełkowym, w którym przedstawili historię narodzin Pana Jezusa z udziałem aniołów , świętej rodziny, pasterzy, gospodarzy, dzieci i królów. Jasełka wprowadziły prawdziwie świąteczny nastrój i zakończyły się złożeniem życzeń i wspólnym śpiewaniem kolędy. Wszystkich zachwyciła gra pasterzy , Maryi i Józefa oraz gospodarzy. Uczniowie zostali nagrodzeni owacjami.

Pani dyrektor Anna Majkowska serdecznie podziękowała występującym uczniom i nauczycielom, którzy ich przygotowali za wprowadzenie w ten prawdziwie przedświąteczny nastrój.


 

 

Opracowała Irena Piekarska- nauczyciel SP im. Księdza Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach.


 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!