środa, 24 sierpień 2022 08:14

Erotyki po kaszubsku. Kolejna nowość wydawnicza.

„Szmero szeptë” - taki tytuł nosi kolejna publikacja w języku kaszubskim, która ukazała się na rynku wydawniczym. Tym razem to tomik erotyków. Jego autorką jest Anna Różek z Kosobud.

Dla poetki jest to wydawniczy debiut. – Tak akurat wyszło, tak się udało. Jest zapotrzebowanie na taką poezję, ponieważ poezja w języku kaszubskim, to raczej są wiersze dostojne, pisane przez pisarzy, którzy już niestety odeszli, a ci młodzi raczej już za taką poezję się nie biorą, więc postanowiłam, że debiut będzie takimi właśnie wierszami – mówi poetka.

W wydaniu tomiku Anny Różek pomógł Tomasz Fopke. W przeszłości on też był pierwszym autorem erotyków po kaszubsku. – Uznałam, że skoro mężczyzna może, to czemu kobieta by nie mogła – śmieje się poetka. Jej twórczość ma trafiać przede wszystkim do młodego odbiorcy, promując przy okazji język kaszubski.

Prywatnie Anna Różek jest nauczycielką języka polskiego i języka kaszubskiego. Pracuje w szkołach w Męcikale i w Wielkich Chełmach. W planach ma wydanie kolejnych tomików poezji, tym razem jednak o innej tematyce. Jej pierwsza publikacja „Szmero szeptë” jest dostępna w sklepach internetowych z wydawnictwami kaszubskimi oraz w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

ania_rozek_-_ksiazka.jpg

Wyświetlony 5434 razy

Media

Wypowiedź autorki tomiku Anny Różek