piątek, 28 październik 2022 09:14

MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK W BRUSACH

Centrum Kultury i Biblioteki im Jana Karnowskiego w Brusach przystąpiło do ogólnopolskiej akcji „Mała książka - wielki człowiek”. Ma ona zachęcić najmłodszych do częstego sięgania po książki i do odwiedzania biblioteki.

Akcja adresowana jest do dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Aby wziąć w niej udział, każdy mały czytelnik powinien najpierw przyjść z rodzicem do biblioteki. Tam zostanie założona mu karta małego czytelnika i będzie mógł wypożyczyć interesujące go książki. Na karcie, za każdą kolejną wizytę w bibliotece, mały czytelnik będzie zbierał kolorowe naklejki. Po uzbieraniu dziesięciu otrzyma duży dyplom czytelnika - mówi Anna Błaszkowska z Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach. Ponadto pierwsze 60 dzieci, które przystąpiły do akcji otrzymały także wyprawki czytelnicze. 

Ta kampania ma zachęcać do czytania tradycyjnych książek już od najmłodszych lat – dodaje Błaszkowska. - Czytelnictwo niestety wśród dzieci spada, szczególnie wśród tych starszych dzieci. Ale myślę, że jak zakorzeni się to czytelnictwo u młodego czytelnika, to później coś tam zostanie i będzie on do tej biblioteki przychodził – mówi dalej.

Akcja "Mała książka - wielki człowiek" będzie trwać przez cały rok szkolny. Jest ona finansowana przez Instytut Książki.

 

Mla.Ksiazka.logo_.jpg

Wyświetlony 3414 razy

Media

O PROJEKCIE OPOWIADA ANNA BŁASZKOWSKA Z CENTRUM KULTURY I BIBLIOTEKI W BRUSACH