czwartek, 04 marzec 2021 12:05

Ekstremalna Droga Krzyżowa

 Organizatorzy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej zapraszają na wyzwanie dla ducha i ciała

Już po raz szósty odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa w Dziemianach. To ogromne wyzwanie dla ciała i ducha. Samotna, nocna wędrówka, ok. 40 km do przejścia i cisza mogą okazać się ważnym przeżyciem duchowym, zmieniającym życie. Poprzednie edycje EDK pokazały, że  jeśli raz się zaryzykuje i zrobi coś tak szalonego, jak całonocna wyprawa, to zwiększa się możliwość, by znaleźć w sobie inspirację do kolejnych zmian w życiu.   Tegorocznym zmaganiom będzie towarzyszył temat: „Rewolucja pięknych ludzi”.  Nie chodzi tylko o to, aby przejść trasę, ale przede wszystkim o to, aby ją pokonać i stać się piękniejszym człowiekiem.  Miarą EDK nie są pokonane kilometry, ale zmiana, która się dokona w człowieku – piękno.  Duchowość EDK opiera się na paradoksie: by znaleźć swoje życie, trzeba je stracić  (Mt 16,24-25). Paradoks dokonuje się w momencie, w którym człowiek nie ma już siły i w swej słabości staje w prawdzie przed Bogiem zdając się zupełnie na Niego. Owocem tej modlitwy będzie zmiana życia.

19 marca 2021 r.

Zapraszamy do udziału w wyjątkowym dniu – 19 marca, w uroczystość św. Józefa, któremu papież Franciszek poświecił 2021 rok. Jeśli sytuacja epidemiczna pozwoli, EDK rozpocznie się Mszą św., lub adoracją o godz. 20:00 w kościele św. Antoniego w Dziemianach w intencji wszystkich uczestników.

Trasy:

EDK Dziemiany jak co roku proponuje do wyboru jedną z czterech tras. Trzy z nich wiodą na Kalwarię Wielewską: św. Rity – 55 km (wokół J. Wdzydzkiego), św. Franciszka – 42 km i św. Antoniego – 30 km, oraz trasę św. Jana Pawła II, która prowadzi przez tereny gminy Dziemiany i Lipusz i kończy się w Dziemianach. Zapisy trwają na stronie undefined