piątek, 14 maj 2021 14:15

GMINA BRUSY PROJEKTUJE KOLEJNE ULICE W MIEŚCIE

Trwają prace projektowe na czterech kolejnych drogach w Brusach. Mowa o ulicach:  Jodłowej, Świerkowej, Klonowej  i Dębowej. Są to odcinki położone na południe od ulicy Dworcowej.

Sieci kanalizacyjne i wodociągowe w ciągach tych ulic są już zbudowane. Teraz trzeba je utwardzić. Aby móc ubiegać się o dofinansowania, niezbędne jest przygotowanie kompletnej dokumentacji projektowej oraz pozwoleń na budowę. – Czekamy obecnie na koncepcję, którą przedstawi nam projektant do akceptacji, ponieważ nie wszędzie muszą być tam chodniki. Mogą to być też ciągi pieszo – jezdne. Po przedstawieniu tej koncepcji zapadnie ostateczna decyzja o wyborze wariantu – mówi Witold Ossowski, Burmistrz Brus.

Niewykluczone, że w obrębie projektowanych ulic powstanie też zbiornik na wody deszczowe. Wszystko dlatego, że projektowane ciągi komunikacyjne są zróżnicowane pod względem wysokości poziomu gruntu. To utrudnia odprowadzanie wód opadowych.

Projektowane ulice będą kolejnymi w tej części miasta, które w przyszłości  doczekają się utwardzonej nawierzchni. W tej chwili trwają już prace po przeciwnej stronie ulicy Dworcowej, na ulicach: Stokrotki, Modrakowej, Zielonej, Łanowej, Różanej, Jaśminowej oraz na części Słonecznej i Kwiatowej. Gotowa jest za to ulica Akacjowa z łącznikiem do ulicy Słonecznej.

 

ulica Jodłowa
ulica Jodłowa
ulica Dębowa
ulica Dębowa
ulica Klonowa
ulica Klonowa
ulica Świerkowa
ulica Świerkowa
Previous Next Play Pause
1 2 3 4

 

Wyświetlony 1072 razy

Media

Wypowiedż Burmistrza Brus