20 czerwca obchodzimy Narodowy Dzień Powstań Śląskich. Święto zostało ustanowione w 2022 roku dla upamiętnienia uczestników trzech powstań śląskich z lat 1919–1921. Data obchodów nawiązuje do 20 czerwca 1922 roku, kiedy mieszkańcy Śląska witali wkraczające na ten teren Wojsko Polskie.