Ułatwienia dostępu
  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

WSPÓLNE ĆWICZENIA JRG CHOJNICE Z JEDNOSTKAMI OSP Z GMINY BRUSY

Opublikowano: wtorek, 23.06.2026

Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Chojnicach oraz druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Brus, Leśna i Lubni uczestniczyli dziś (23.06) w ćwiczeniach doskonalących prowadzenie działań ratowniczo-gaśniczych na terenie stacji paliw.

Miejscem realizacji scenariusza ćwiczeń była stacja paliw "Romgaz" w Brusach. Ćwiczenia oparte były na symulacji zdarzenia, w którym do stanowiska kierowania wpłynęła informacja o wypadku na terenie obiektu – samochód osobowy uderza w skrzynkę zaworową podziemnego zbiornika z gazem, co powoduje niekontrolowany wyciek substancji niebezpiecznej.  Na miejsce kierowane są zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Chojnic oraz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Brus, Leśna i Lubni. Po przybyciu strażacy dokonują rozpoznania sytuacji, zabezpieczają teren działań oraz wyznaczają strefę zagrożenia. Równolegle prowadzone są działania ratownicze wobec ewentualnych poszkodowanych, w tym ich ewakuacja ze strefy niebezpiecznej i przekazanie zespołom medycznym. Ćwiczenia obejmowały również procedury związane z ograniczaniem skutków wycieku gazu oraz współdziałanie służb w warunkach dużego ryzyka, gdzie kluczowe znaczenie ma szybka ocena zagrożenia i sprawna koordynacja działań wielu jednostek.

Organizatorem ćwiczeń była Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza działająca przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chojnicach.

 

 

 

 

 


Udostępnij w sieci