Ułatwienia dostępu
  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

ZAKOŃCZONO ROZBUDOWĘ SIECI WODOCIĄGOWEJ I KANALIZACYJNEJ NA TERENIE GMINY BRUSY

Opublikowano: piątek, 26.06.2026

kpo.jpg

Zakończyła się realizacja projektu obejmującego rozbudowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie gminy Brusy – w Żabnie, Brusach – Wybudowaniu, Wysokiej Zaborskiej i na odcinku Przymuszewo – Wysoka Zaborska.

- W ramach zadania wybudowaliśmy nowe odcinki sieci kanalizacyjnej w Żabnie oraz sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w Brusach-Wybudowaniu. Powstała także nowa sieć wodociągowa na odcinku Przymuszewo – Wysoka Zaborska. Ponadto w miejscowościach Skoszewo, Przymuszewo, Broda, Huta, Rudziny, Leśno-Wybudowanie, Lendy, Chłopowy, Kosobudy-Wybudowanie oraz Czapiewice-Wybudowanie zamontowanych zostało 215 nowoczesnych wodomierzy do zdalnego odczytu z systemem umożliwiającym ich obsługę. Wymiana wodomierzy nastąpiła w miejscach, które są poza tak zwaną aglomeracją ściekową, gdzie nie ma kanalizacji sanitarnej, a jest tylko sieć wodociągowa z przyłączami. Wykonaliśmy również 35 nawiertek z zasuwami do przyłączy w Brusach - Wybudowaniu i Wysokiej Zaborskiej oraz 36 przyłączy do sieci kanalizacji sanitarnej w Żabnie i Brusach – Wybudowaniu – mówi Witold Ossowski, burmistrz Brus.

WYPOWIEDŹ BURMISTRZA BRUS: 

Celem zadania było zwiększenie dostępności do infrastruktury wodno-kanalizacyjnej oraz poprawa jakości życia mieszkańców terenów wiejskich. Łączna wartość inwestycji wyniosła blisko 1,94 mln zł, z czego ponad 1,55 mln zł stanowiło dofinansowanie.

 


Udostępnij w sieci