poniedziałek, 14 wrzesień 2020 12:20

XVI Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych - Łódź 5-6 września 2020. Emilia Wielewska najlepsza w Polsce!

Rewelacyjny występ zanotowali młodzi lekkoatleci z miasta i gminy Brusy. Dwa miejsca na podium, 5 miejsc finałowych i kilkadziesiąt rekordów życiowych. To efekt startu bruskich uczniów w Finałach 26. edycji Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych, które odbyły się w Łodzi 5-6 września br. To bardzo duże osiągnięcie, bowiem zawody te to nieoficjalne mistrzostwa Polski w lekkoatletyce dzieci, w kategoriach wieku do 11, 12 i 13 lat.

Młodzi sportowcy zakwalifikowali się do zawodów ogólnopolskich startując w zeszłorocznych, gminnych zawodach z cyklu „czwartki lekkoatletyczne”. Na wyjazd do Łodzi zaklasyfikowało się 42 zawodników ze szkół podstawowych z Brus, Kosobud, Zalesia i Czapiewic. Ich wsparciem byli nauczyciele wychowania fizycznego: Monika Mankiewicz, Justyna Meller, Adam Cuppa, Albin Kiedrowski i Mariusz Kalafus oraz prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Gryf w Brusach Marek Rodzeń.

Podczas sportowych zmagań w Łodzi wielką niespodziankę sprawiła Emilia Wielewska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Brusach, która wynikiem 34 m, wygrała rzut piłeczką palantową dziewcząt w roczniku 2009, znacznie poprawiając swój rekord życiowy. Kolejny sukces osiągnęła Anna Kalafus, również uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Brusach, która zajęła trzecie miejsce. Swój rekord życiowy w piłeczce palantowej poprawiła aż o 11 m i dzięki temu stanęła na podium.

Pozostali nasi sportowcy, silnie wspierani przez swoich opiekunów, ambitnie walczyli o jak najlepsze miejsca, bijąc swoje rekordy życiowe. Nie zawsze wyniki te dawały wysokie miejsca, ale powodowały uśmiech na twarzy i zadowolenie z własnych osiągnięć. Poza miejscami na podium nasi sportowcy wywalczyli 5 miejsc finałowych:

- Nadia Kiedrowicz 6 miejsce w biegu na 600m z wynikiem 1.52,25s

- Weronika Mankiewicz 6 miejsce w rzucie piłeczką palantową z wynikiem 36,5m

- Klaudiusz Goebel 8 miejsce w rzucie piłeczką palantową z wynikiem 39,50m

Bartosz Wirkus 8 miejsce w pchnięciu kulą z wynikiem 8,04m

Julia  Wierzbicka z SP1 Brusy, 5 miejsce w rzucie piłeczką palantową z wynikiem 39,00m.

Cykl czwartków lekkoatletycznych w Brusach oraz wyjazd na finał zawodów w Łodzi został zorganizowany przez UKS Gryf Brusy przy wsparciu Gminy Brusy.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Okazja do startów w lekkoatletycznych czwartkach już niedługo. Najbliższe spotkanie w Brusach odbędzie się 17 września o godz. 15.30 na stadionie miejskim. Rozpoczynają się eliminacje do przyszłorocznych finałów czwartków lekkoatletycznych.