czwartek, 21 kwiecień 2022 09:10

WYLOGUJ SIĘ - BĄDŹ AKTYWNY BEZ TELEFONU – KONKURS DLA DZIECI

Co można robić zamiast wpatrywania się w ekran swojego smartfonu? Jak odpocząć od czatów, internetowych powiadomień i natłoku zbędnych informacji? Takie pytania dzieciom i młodzieży szkolnej zadają organizatorzy konkursu plastycznego w Brusach. „Wyloguj się - bądź aktywny bez telefonu” to akcja, w której uczniowie mogą zaprezentować swoje alternatywy dla czasu spędzanego przed ekranami smartfonów.

Fonoholizm to zjawisko, które pogłębia się powodując szereg trudności, chociażby w zakresie społeczno–emocjonalnym. Najnowsze badania wskazują, że już co trzeci nastolatek nie wyobraża sobie dnia spędzonego bez telefonu – mówi Daria Tysarczyk, kierownik Placówki Wsparcia Dziennego w Brusach, koordynator konkursu.

Zapowiadana akcja ma zachęcić dzieci i młodzież nie tylko do refleksji, ale przede wszystkim do przedstawienia własnych koncepcji na spędzanie czasu wolnego.

- Liczymy na pomysły, na kreatywność, na przelanie swoich zainteresowań, czy też pasji na kartkę papieru. Być może będzie to taniec, sport, rysunek, rolki, rower, pomysłów na pewno będzie sporo – dodaje Tysarczyk.

Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Brusy. Gotowe prace plastyczne w formacie A3 należy przynosić lub przysyłać do 29 kwietnia, do siedziby Placówki Wsparcia Dziennego w Brusach – ul. Szkolna 1. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się na przełomie maja i czerwca. Wówczas też zorganizowana zostanie wystawa plenerowa nadesłanych prac i wręczone będą nagrody.

plakat_wyloguj_sie.jpg

Wyświetlony 3331 razy

Media

Do udziału w konkursie zachęca Daria Tysarczyk, kierownik Placówki Wsparcia Dziennego w Brusach