poniedziałek, 05 grudzień 2022 12:07

W URZĘDZIE MIEJSKIM BĘDZIE WINDA

Jeszcze przed wakacjami Urząd Miejski w Brusach zostanie wyposażony w windę dla osób z niepełnosprawnościami. Obecnie osoby na wózkach inwalidzkich obsługiwane są na parterze, w pobliżu biura podawczego. Urzędnicy, którzy mają swoje biura na pierwszym piętrze, schodzą do takich osób na parter.

Nowe rozwiązanie ułatwi obsługę interesanta – zapewnia Burmistrz Brus, Witold Ossowski. - Jest to odpowiedź na postulat osób niepełnosprawnych i osób starszych, które przychodzą do urzędu załatwiając swoje sprawy, muszą często wejść na piętro. Winda umożliwi im samodzielne poruszanie się po całym obiekcie – dodaje burmistrz.

WYPOWIEDŹ BURMISTRZA BRUS: 

Nowy dźwig osobowy zostanie dobudowany do północnej ściany budynku. Dostęp do niego będzie możliwy od strony skweru pomiędzy Urzędem Miejskim, a Centrum Kultury i Biblioteki. Gotowe są już nawet fundamenty pod tę budowlę.

Władze Brus szacują, że inwestycja będzie kosztowała od 500 do 600 tysięcy złotych. Samorząd otrzymał już na to zadanie wsparcie w wysokości 168 tysięcy złotych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W ramach zadanie zostanie zamontowana nie tylko winda. Cały urząd zostanie wyposażony w tabliczki z napisami w alfabecie brajla z opisem pomieszczeń, zakupiony zostanie plan tyflograficzny, pętla indukcyjna oraz mata ewakuacyjna.

20210227_145011_HDR.jpg

Clipboard01.jpg

Dostępny samorząd – granty

 

 

Wyświetlony 2978 razy