Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 4 lipca 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-11-12 • Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości - aktualizacja

11 listopada br. Polacy obchodzili 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Do wspólnego świętowania gminnych uroczystości związanych z rocznicą zapraszał burmistrz Brus Witold Ossowski wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej w Brusach Zbigniewem Łąckim.

W hołdzie Polakom walczącym o wolność kraju polskiego, na rozpoczęcie uroczystości, Bruszanie zgromadzili się na mszy św. w intencji ojczyzny. Msza z udziałem pocztów sztandarowych, władz samorządowych, delegacji instytucji i stowarzyszeń, gości i mieszkańców odbyła się w kościele parafialnym w Brusach. Eucharystii przewodniczyli księża bruskiej parafii: ks. proboszcz Jan Flaczyński, ks. prałat Zdzisław Wirwicki, ks. Tadeusz Rybiński oraz ks. Andrzej Węsierski.

Po mszy nastąpił przemarsz na cmentarz ofiar zbrodni hitlerowskich w latach 1939 - 1945, wspólny śpiew Hymnu Narodowego, modlitwa i oddanie hołdu ofiarom II wojny światowej. Okolicznościowe przemówienie z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości wygłosił burmistrz Witold Ossowski. W intencji poległych i pomordowanych, wspólnie ze zgromadzonymi na cmentarzu Bruszanami, modlił się ks. proboszcz Jan Flaczyński.

W godzinach popołudniowych, z okazji obchodów Święta Niepodległości, odbył się koncert patriotyczny w wykonaniu uczniów Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego. Najpiękniejsze utwory patriotyczne, przeplatane fragmentami wierszy i narracji, zaprezentowały zespoły: Krebanulczi, Purtki, Dzotczi, Młodzi Krëbane, Memories i Momento.

Po południu odbyły się również, zorganizowane we współpracy z Miejskim Kołem Ligi Obrony Kraju, drużynowe mistrzostwa w strzelaniu z karabinka pneumatycznego. W strzeleckie szranki stanęły z sobą 3-osobowe zespoły. Pierwsze miejsce zajęła Ochotnicza Straż Pożarna w Brusach, drugie strażacy ochotniczy z Czyczków, a trzecie Sołectwo Małe Gliśno. Łącznie w zawodach wzięło udział 11 drużyn. Spośród zawodników wyłoniono też trójkę najlepszych strzelców wśród kobiet i mężczyzn. Trzy najlepiej strzelające panie to kolejno: Agnieszka Szulist, Joanna Wardyn i Alicja Leszczyńska. Wśród panów najcelniej strzelali: Ryszard Wieliński, Marek Janikowski i Janusz Szweda. Mistrzostwa sędziował Janusz Kryzel.

FOTOGALERIA
W imieniu Samorządu Miasta i Gminy Brusy kwiaty złożył burmistrz Brus Witold Ossowski, zastępca burmistrza Brus Krzysztof Gierszewski oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Brusach Andrzej Wiecki.


imieniu Posła na Sejm RP Aleksandra Mikołaja Mrówczyńskiego kwiaty złożył radny Rady Powiatu Chojnickeigo Marek Rodzeń oraz delegacja Prawa i Sprawiedliwości w Brusach.


Kwiaty złożyła delegacja Stowarzyszenia Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński.


Kwiaty złożyła delegacja Stowarzyszenia Miłośników Historii Gryfa Pomorskiego "Cis" w Męcikale.

Kwiaty złożyła delegacja Kurkowego Bractwa Strzeleckiego.

Kwiaty złożyła delegacja Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Koła Terenowego w Brusach.

Kwiaty złożyła delegacja Zespołu Szkół w Brusach.

Kwiaty złożyła delegacja Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego Oddziału w Brusach.

Kwiaty złożyła delegacja Policji w Brusach.

Kwiaty złożyła delegacja Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddziału w Brusach.

Kwiaty złożyła delegacja Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Brusach.

Kwiaty złożyła delegacja Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Brusach.

Kwiaty złożyła delegacja Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania Gminy Brusy.

Kwiaty złożyła delegacja Parafialnego Zespołu Caritas w Brusach.

Kwiaty złozyła delegacja Szkoły Podstawowej nr 2 w Brusach.

Kwiaty złożyła delegacja Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach.


 

 

Inf. i fot. UM Brusy.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!