Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 7 sierpnia 2020r.
Informacje ze szkół z terenu Miasta i Gminy Brusy Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-12-09 • Wyjazd uczniów z Kosobud do Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku i Jumpcity w Gdyni

20 listopada 2019r. uczniowie klas V, VI i przedstawiciele Samorządu Szkoły
z Kosobud wybrali się na spektakl „Baltic. Pies na krze” do Miejskiego Teatru Miniatura
w Gdańsku. Obejrzeliśmy historię prawdziwą o psie, który w styczniu 2010 roku przepłynął Wisłę na kawałku kry, aby w końcu – przemarznięty i przestraszony – zostać uratowany przez załogę statku badawczego gdyńskiego Morskiego Instytutu Rybackiego.

Spektakl przypomniał uczniom, że takie wartości jak dobroć, współczucie
 i dbałość o słabszych są dla nas cały czas ważne. Nie tylko w opowieściach
o międzyludzkich relacjach, ale również o relacjach między człowiekiem i każdą inną żywą istotą. Po spektaklu wybraliśmy się na nietypową lekcję wychowania fizycznego do parku trampolin Jumpcity w Gdyni. Uczniowie rozwijali swoją sprawność ruchową wykonywali różnorodne ćwiczenia m.in. skoki, salta i inne akrobacje pod czujnym okiem trenera, który prowadził zajęcia przekazując uczniom wiele cennych wskazówek. Basen z gąbkami okazał się największą atrakcją, z której aktywnie skorzystali wszyscy uczestnicy wyjazdu. Również trampoliny sportowe, ścieżki akrobatyczne i inne atrakcje sprawiły uczniom wiele radości.
Po ćwiczeniach udaliśmy się na wspólny posiłek. Na każdym kroku nie brakowało nam dobrego humoru i energii. Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do Kosobud. Uczniowie już nie mogą doczekać się kiedy wybierzemy się znowu na tak fantastyczny wyjazd.
 

 

Opracowanie; SP Kosobudy, Katarzyna Ostrowska
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!